Тема уроку: Додавання і віднімання
раціональних чисел.
Мета уроку: Систематизувати знання учнів з теми «Додавання і віднімання раціональних чисел»;
підготуватися до контрольної роботи з теми; розвивати комунікативні здібності, вміння вести діалог,
робити висновки, узагальнювати; виховувати увагу, інтерес до математичних
знань; сприяти розвитку кмітливості та логічного мислення.
Обладнання: ноутбук, проектор, екран, картки
для теоретичного контролю знань, картки для практичного тренінгу.
Тип уроку: урок узагальнення знань.
1. Організаційний момент Мотивація навчальної
діяльності.
Одного дня
Сократ, оточений своїми учнями, піднімався вгору до храму. Назустріч спускався
продавець солодощів. «Ось ти гордишся своїми учнями, сказав він Сократу, - та варто мені лише
поманити їх цукерками, як вони покинуть тебе і підуть услід за мною.» Мудрець
на це відповів так: «можливо, але ти
звеш їх вниз, в теплу смачну долину, а я
веду їх вгору, до непереборних, чистих вершин.»
Ось і ми з вами сьогодні повинні піднятися ще на
одну сходинку вгору, «долаючи» завдання, які будуть розглянуті на сьогоднішньому
уроці, тема якого «Додавання і
віднімання раціональних чисел». Запишіть
число і тему в зошиті.
Сьогодні на
уроці ми повторимо та узагальнимо знання з даної теми. Раціональні числа – це фундамент, на якому
покоїться велична будова математики. З ними ви будете зустрічатися в 6, 7,
старших класах, і все своє життя, навіть коли не називатимете, що це
раціональні числа.
2. Перевірка
д/з фронтально.
Актуалізація
опорних знань.
(2учні
працюють з картками контролю теоретичних знань,
2 учні
виконують практичний тренінг) 7балів
Решта відповідають на запитання:
1) Які числа називаються раціональними
2) Як додати два числа з різними знаками
3) Як додати два від’ємні числа
4) Як від одного числа відняти інше
5) Переставна та сполучна властивість додавання.
3. Розв’язування
вправ
усний рахунок: (презентація)
- обчислити
- знайти помилку
- робота в парах
Сума чотирьох чисел, що стоять в одному ряді (по
вертикалі, або по горизонталі, або по діагоналі), дорівнює: а) -10; б) -24.
Назвіть ці числа.
Хто ввів знаки «+» і «-» для позначення додатних та від’ємних чисел? Про це дізнаємось, розв’язавши дані приклади
і розмістивши розв’язки в порядку зростання
(Ян Відман, Чеський математик)
Заповніть ланцюжок обчислень
Робота з
підручником
№1006 (3,4,5),
Знання про додавання та віднімання раціональних чисел вам знадобляться для розв’язання задач
з фізики, хімії, географії, біології. Давайте розв’яжемо кілька таких задач
№1008,
№1010,
№1014(1-3)
Домашнє
завдання: повторити п.32-35, виконати №1016, 1013 (4,5), 849* (бажаючим)
Рефлексія
- Розтуліть, будь ласка, свою ліву долоню і
покладіть на неї той досвід, з яким ви прийшли сьогодні на урок. А тепер
покажіть, будь ласка, свою праву долоню і покладіть на неї ту інформацію і той
досвід, який ви здобули сьогодні. Давайте згадаємо, що ми повторили на уроці,
що дізнались нового та цікавого.
Висновки:
На уроці ми узагальнили і систематизували знання з
теми «Додавання і віднімання раціональних чисел».
Відчуйте
вагомість вашого досвіду, його цінність та значимість для вас. З’єднаєте дві
долоні разом і з цим багажем знань приходьте завтра на контрольну роботу.
Немає коментарів:
Дописати коментар